Burun Ameliyatı Zor Bir Ameliyat Mıdır?

Yaklaşık 2 saat süren Burun estetiği ameliyatında hasta uyutulduğu için herhangi bir acı hissetmez. Ameliyat sonrası şişlik ve morluklar oluşabilmektedir ancak bunlar ağrıya sebep olmaz. Estetik burun ameliyatı  hekimler açısından ise zor ameliyatlardan biridir. Bunun nedeni belirli standartlar dahilinde yapılmıyor olmasıdır. Bir bademcik ya da apandisit ameliyatı gibi değildir.

Herkesin yüz yapısı, kaşı, gözü, elmacık kemikleri başkadır ve bu sebeple kişiye özel planlama gerektirmektedir. Burun yüzün tam ortasında olduğu için cerrahın yüzde yüz konsantre olmasını gerektiren bir ameliyattır. İyi bir analiz ve planlama gerektirmektedir. Diğer bir zor tarafı ise burun sadece estetik bir obje değildir aynı zamanda fonksiyonel bir organdır. Koku ve nefes almada, sesimizin tonunda etkili bir faktördür.

Burundan nefes alabilmek hem uyku hem de yaşam kalitesi için çok önemlidir. Bu ameliyatta estetik ile birlikte burun deviasyonunun düzeltilmesi, etlerin küçültmesi gibi işlevsel bir takım girişimlerde bulunulduğu için diğer ameliyatlara göre daha zordur. Zor olmasının en önemli nedeni ise hastayı memnun edebilecek bir burun yapabilmektir. Hastanın beklentisini karşılayabilecek görüntüyü sağlamak için en doğru tekniği belirlemek ve uygulayabilmek gerekir. Bu durumda en kolay burnu bile istenilen şekle sokmak zordur çünkü her hastanın beklentisi farklı olacaktır. Bu karmaşık ve zor yapı nedeniyle doktor seçimi de zorlaşacaktır. Doktorun tecrübeleri, eğitimi ameliyatın başarısını arttırmakta oldukça önemli bir rol oynamaktadır.

kırklareli burun estetiği


Çorlu estetik için bizi tercih ediyor.


Peki siz?

Edirne Burun Estetiği - Tekirdağ Burun Estetiği